TERK EDİLMEK BOŞANMA SEBEBİ OLUR MU

Merhaba sevgili okurlarım

Bir insana güvenmek bir insanla aynı yola çıkmak her ne kadar eğlenceli olsada bu yolculuğun bazı zamanlar berbat bir hale dönüşmesi muhtemeldir. Severek evlendiğin kadın yada erkek ile evlilik hayatına başlandığı zaman her şey istenildiği gibi devam etmiyor maalesef Sevdiği o koca adam canavara sevdiği o güzel kadın ise cadı olabiliyor.  Bunun yanı sıra büyük bir özveri ile kurmuş olduğu evlilik müessesini terk edip gidenlerde cabası…. Bugün sizlerle cabası olan durumla ilgili dertleşeceğiz Kocanız yada karınız evi sebepsiz olarak terk ederse ne yapacağız.  Bu durumda evi terk eden kişiyi boşama hakkımız var mı gibi sorular aklımıza geliyor.

Eşiniz yada kocanız evlilikten doğan yükümlülüklerini yerine getirmemek maksadıyla evi terk ederse ve 6 aydan beri evine tekrar geri dönmediyse hatta ve hatta mahkeme yada noter aracılığıyla yapılan ihtarlara cevap vermediyse artık boşanma davası açmaya hakkınız sonuna kadar doğacaktır sevgili okurlarım.

Bu durumda önemli bir husus ihtar sevgili okurlarım.  Evi terk eden karı yada koca en az 4 ay eve gelmemesi gerekmektedir. 4 ay dolduktan sonra siz yeni terk edilen mahkeme yada noter aracılığı ile terk eden tarafa ihtar da bulunmalısınız, bu ihtarda özetle iki ay içinde ortak konuta dönmesi gerektiği ve dönmemesi halinde doğacak sonuçlar hakkında uyarıda bulunulmaktadır. İhtarınız 2 ay içerisinde olumlu olarak sonuçlanmazsa boşanma davası açma hakkınız doğmuş olmaktadır….

8 Comments

 1. Avatar sercemsworld 11 Şubat 2018
  • Avatar KANUNADAM 11 Şubat 2018
   • Avatar sercemsworld 11 Şubat 2018
    • Avatar KANUNADAM 11 Şubat 2018
     • Avatar sercemsworld 11 Şubat 2018
     • Avatar KANUNADAM 11 Şubat 2018
 2. Avatar Salim 24 Mart 2019
 3. Avatar Kenan içelli 16 Ekim 2019

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: