TARİHİN SAPKIN MİLLETİ KAYDU KABİLESİ

Merhaba sevgili okurlarım.

Ünlü Hükümdar Cengiz Han’ın o meşhur yasası içerisinde istisnai bir yeri bulunan Kaydu kabilesi ile ilgili bilgiler vereceğiz bugün ki yazımızda. Kaydular Akdağın eteklerinde Çinin  hakim olduğu topraklar üzerinde yaşayan ve kimin tarafından ne zaman getirildiği belli olmayan bir kabileydi. 

Kaydu kabilesi için herhangi bir ırk yada millet tanımlaması yapmak oldukça zordu. Kendilerine ne Türk diyebilirdik nede Çin, Kaydu kabilesi bir çok farklı milletten etkilenmiş ancak kendine has gelenekleri bulunan bir kabileydi. 

Kaydu kabilesinin ilginç kılan özelliklerinden ve geleneklerinden birisi gayrı ahlaki bir yaşam biçimine sahip olmalarıydı.  Kaydu kabilesinin yaşam biçimi o dönemde yaşayan moğollor, Merkitler veya çinliler için oldukça ters ve sinir bozucu bir durumdu. 

Kaydu kabilesinin bu sinir bozucu adetlerine gelin hep birlikte bakalım…

  • Kaydu kabilesine her ne sebepten olursa olsun misafir olarak gelirsen, misafir kaldığın evin babası yanına gelerek kızlarını yada karısını gönül eğlendirmen için sana sunacaktır. Kaydu kabilesinin adetlerinde misafiri hoş tutmak için kızını yada karısını başkasının yatağına  girmesine izin vermek gerekirdi.
  • Yatağa giren Kaydu kadını, misafirini hoş tutmak için elinden ne geliyorsa onu yapardı. Misafirini mutsuz etmenin kendisine kötü bir kader getireceğine inanırlardı.
  • Kaydu erkekleri yarı çıplak ve dar giysiler giyerlerdi. Hepsinin hareketleri  bayanı andırırdı. Kaydu erkekleri silahı olmaz onlar sadece taş ve sopa kullanırlardı. Kaydu erkeklerinin en değişik özelliklerinden birisi oldukça korkak olmalarıydı. Hayatları boyunca dövüş nedir bilmeyen Kaydu kabilesi haliyle savaşma ihtiyacı da duymamışlardır. 
  • Kaydu kabilesi savaşmaz ancak yakınlarında savaş olması durumunda pusuya yatarak savaş bitiminde ölen askerlerin donuna kadar soyardı. Kaydu kabilesinde ölü soyuculuk savaşmak kadar önemli yer tutuyordu.
  • Kaydu kabilesinde ensest ilişki, erkek erkeğe ilişki yani aklınıza gelebilecek her türlü sapıklık derecesinde cinsel ilişki yaşanmaktaydı. Kaydu kabilesinin bir çok erkeği  eşcinsel olduğu için bu tip ilişkilerin yaşanması oldukça  normal karşılanmalıdır.
  • Bu kadar aykırı bir yaşam biçimine sahip olmalarına rağmen yıllarca komşu kabile veya devletlerin merhameti ile sınanmayı başarmıştır Kaydu kabilesi.  Hiç bir devlet yada kabile Kaydu kabilesine dokunmamıştır. O dönemde yaşayan ulu hükümdar Cengiz Han bile Kaydu kabilesine imtiyaz tanımıştır. Cengiz Han yasalarına göre ters ilişki yada tecavüz suçtur ve cezası ölümdür. Cengiz Han bu  kanun maddesinden sapık adetleriyle ünlü Kaydu kabilesini muaf tutmuştur. 

Sevgili okurlarım günümüzde Kaydu kabilesi soyundan gelen insanların olduğuna inancım tam. Bugün Kaydu kabilesinin gelenekleri çok ilgimi çektiği için sizlere aktarmak istedim.  Tarihin her kısmında aykırı milletler ve toplulukların  var olduğunu daha iyi anlamış olduk.

Hepiniz tarihle kalın…

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: