ŞİKAYETLERİN UZUN SÜRE SONRA SONUÇLANMASI

Merhaba sevgili okurlarım

Yapmış olduğumuz şikayetin en kısa zamanda gereğinin yerine getirilmesini temenni ederiz. Mağduriyetimizin hemen giderilmesi bizim için esastır.  Çevrenizde bir çok kez duyduğunuz destanlar vardır “ Ya şikayetçi olup ne yapacaksın bundan bir şey çıkmaz yıllarca mahkemeye gider gelirsin”  “mahkemelerde sürünmek istiyorsan git şikayetçi ol ” “Bundan bir şey çıkmaz boş yere zaman kaybetme “ gibi gibi…. Bu destanlar aslında yaşanmışlık ürünüdür bu yaşanmışlığın verdiği ön yargı ile söylenen sözlerdir.  Bu efsane sözlerin içinden cımbızla çektiğimiz, şikayetlerimizin uzun süreler sonra sonuçlanması sorunsalı hakkında dertleşeceğiz bugün 

NEDEN BİR ŞİKAYET EVRESİ BU KADAR UZUN SÜRMEKTE 

Bu olay tamamen yargının yoğunluğu ile doğru orantılı sevgili okurum. Bir düşünelim İstanbul gibi bir şehirde bir gün içerisinde gelen şikayet sayısını binlerce şikayet binlerce mağduriyet binlerce acı….. Binlerce şikayet derken yazması kolay tabi her bir şikayet için mutlak suretle araştırma safhası bulunmakta. Bir dosyayı üstün körü kapatmak kesinlikle suçtur. Her dosya için bir araştırma yapıldığını düşünürsek diğer dosyaların araştırılması sıraya konulacaktır. Araştırma yazdım tek kelime ama anlamı ve içeriği o kadar fazla ki yaşamak lazım sevgili okurlarım.   Bazı büyük şehirlerimizde davasının yıllarca sonuçlandırılmasını bekleyen insanlar bulunmakta. Bunun tek nedeni yığılmış dosyalardır sevgili okurlarım.

PEKİ ÇARE NEDİR KANUN ADAM

Çare üretmek benim işim değildir ancak nacizane bir kaç önerimi belirteyim.

-Hakim ve savcı sayısının artırılması 

-Adli kolluk personelinin artırılması (Araştırmanın büyük çoğunluğunu kolluk kuvveti yapar)

-Adli kolluk personelinin teknik imkanlarının artırılması 

Yukarda belirttiğim öneriler aslında herkes tarafından bilinen çözümler bu çözümlerin takdiri sayın devlet büyüklerimizdir. Sevgili okurlarım şunu asla unutmayın başınıza gelen bir suç karşısında sonucu ne zaman belli olursa olsun sonucu ne olursa olsun ŞİKAYET hakkınızı kullanın.  Siz bir şikayetten vazgeçerseniz belki de onlarca insan sayenizde şikayetçi olmak zorunda kalacak.  Suçlu her zaman cezasını çekecektir….

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: