Savcı Polis ismi kullanılarak dolandırıldığınızda yapılması gerekenler

Merhaba sevgili mağdurzedeler

Bugün size yıllardan beri ülkemizin en büyük sorunlarından biri olan binlerce insanı mağdur eden Savcı yada Polisim diyerek telefon yolu ile dolandırıcılık konusunu ele alacağız.

Bu yöntemi kullanan şeref yoksunu dolandırıcılar oldukça organize ve düzenli bir iş yaparlar. Kurbanlarını genellikle yaşlı ve cahil kesimlerden seçerler. Bu şahısların kurbanı olan mağdur vatandaşlar ne yazık ki paralarını yada altınlarını geri alamazlar.

Bu yüzden bu olayı anlatmadan önce POLİS ASKER SAVCI HAKİM SİZDEN PARA YADA ALTIN TALEP ETMEZ bunu anlayalım. Bu olay meydana gelmeden önlem almalıyız. Herkes ilk olarak kendisi polislik yaparak bu hainlere papuç bırakmamalıdır.

Şeref yoksunu bu suç örgütlerinin bu işi nasıl yaptığını sizlere tek tek anlatacağım. Bu yazdıklarım kulağınıza küpe olsun.

Bu tip dolandırıcılık olaylarını asla tek kişi yapmazlar bu it sürüsü oldukça organize ve planlı olarak işlerini yürütürler.

Vatandaşları aradıkları gsm hatları asla kendi adına değildir. Hepsi AÇIK HAT olarak tabir edilen hatları kullanmaktadırlar.

Dolandırıcıların çağrı merkezine andıran odalarda arama faaliyetleri gösterirler. Bu oda içerisinde yok yoktur. Polis telsiz sesleri, siren sesleri gibi gibi bir çok yardımcı etmen bulunmaktadır.

Bu şahısların çağrı merkezi dışında hemen hemen tüm illerde polisiye dilde ELDENCİ olarak tabir edilen dolandırdığı vatandaşların para yada altınını teslim alan kuryeleri vardır.

Emek hırsızları ilk olarak kurbanını arar Kendisini polis, asker, savcı yada hakim olarak tanıtır.

Mağdur vatandaş haliyle hafif şaşkınlık hafif korku ve sonsuz saygıyla polis, asker, savcı yada hakim sandığı dolandırıcıyı dinlemeye başlar.

Telefonda ki dolandırıcı size muhtemelen aşağıda belirttiğim hususlarla sizin gözünüzü korkutmaya çalışacak.

Hesaplarınız terör örgütü PKK tarafından ele geçirilmiş

Sizin kullandığınız hat üzerinde BYLOCK çıktı

Büyük bir hırsızlık çetesi çaldıkları altınları sizin hesabınıza yatırdı.

Ailenizden birinin Fetoya karıştığını

Yukarıda saydığım örnekler çoğaltılabilir ben belli başlı olanları belirttim. Bu şekilde sizin gözünüzü korkuturlar. Namuslu Anadolu insanı ne yapsın eli ayağına dolaşır panik kat sayısı tavan yapar. Tam bu sırada telefonda ki şerefsiz sakin olması gerektiğini bu işten kendisini kurtaracağını söyler.  Masum vatandaşımızın korkusu bir anda umuda dönüşür.

Dolandırıcılar ilk olarak banka kartlarını,altınlarını,hesaplarında ne kadar para olduğunu öğrenmeye çalışır. Masum vatandaşımız tüm birikmiş parasını ve altınlarını ne kadar olduğunu söyler çakal sürüsüne.

Tüm çakalların salyaları akar parayı öğrenince ve hemen telefonda ki şahsa bütün bu paraları toplamasını emreder.  Bir emirleri daha vardır. TELEFONU ASLA KAPATMA SÜREKLİ OLARAK TELEFON AÇIK KALSIN, bunun nedeni ise siz telefonu kapattığınızda büyü bozulmasın birisi gelip bu şahıslar dolandırıcıdır demesin diye alınan bir önlemdir.

Dolandırıcı bütün paraları ve altınları toplamasını terör örgütünü çökertmek için bu para ve altınları terör örgütünü çökertmek için kullanacağını söyler.

Çakal sürüsü inandırıcılığını arttırmak için eşinizi oğlunuzu yada kızınızı arar. Onlara da aynı numara uygulayarak gözlerini korkutur. Telefonda baban ne sorarsa sorsun EVET diyeceksin diyerek onuda tuzaklarına çekerler.  Telekonferans yöntemiyle masum vatandaşı kızıyla konuştururlar ve baba artık telefonda ki şahısların devlet olduğuna inanır.  Topladığı tüm birikimi ELDENCİ olarak tabir ettiği şahsın ellerine verir.

Bu dolandırıcılık olayı aşağı yukarı böyle olur. Paranızı verdikten sonra şüpheliler yakalansa bile inanın paranızı alamazsınız.

Bu çakal sürüsü açık hat kullanır ve bir vatandaşı dolandırdığında telefonu ve hattı kırar atar.  Bu nedenle bu şahısları teknik yollarla yakalamak uzun süren teknik ve polisiye çalışmalar gerektirir.

KANUN ADAM BU TÜR OLAYLAR ÇOK FAZLA OLUYORSA NE GİBİ ÖNLEMLER ALINMALI DEVLET TARAFINDAN ?

Bu çakal sürüsü ile mücadelede aşağıda ki önlemler alınmalı bana göre;

7/24 Kamu spotları verilmeli TV Radyo Gazetelerde

AÇIK HAT olayı ortadan kalkmalı her numaranın bir sorumlusu  vatandaş olmalı.

Nitelikli Dolandırıcılık suçunun TCK da ceza oranının 10 kat artırılması

Sevgiyle kalın…..

 

 

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: