ŞANTAJ

Merhaba sevgili okurlarım.

İnsanlar bazen hatalar yapabilir. Bu hataların sizin dışınızda kimsenin bilmemesini isteriz. O hata ile yaşamayı göze alırız ancak bir  bu hatamızı bilen yada öğrenen bir kişi,  hatamızı ifşa etmekle tehdit eder. Bizden zorla istediklerini yapmamızı ister. Bizde çaresizce istenilen şeyi yaparız yada kanuni hakkımızı ararız. Bu yazımda tabi ki da kanuni hakkımızı aramamız gerektiğinden bahsedeceğim.

Öncelikle şantaj suçtur sevgili okurlarım. Şantaj suçunun cezası bir yıldan üç yıla kadar hapis ve beşbin güne kadar adlî para cezasıdır. İnsanlarımız  korktuğu veya rezil olmamak için şantaja maruz kaldığında hakkını aramaktan korkuyor.

Şantaja ait elinizde sağlam delil bulunduğu sürece mutlaka şikayetçi olun sevgili okurlarım. Kuru kuruna o beni şantaj ediyor derseniz karşıdaki kişi hiçbir ceza almayacaktır.  İfadenizde sizi ne ile şantaj ettiğini,  hangi iletişim aracı ile irtibat kurduğunuzu, isteğini yapmamanız durumunda ne yapacağını ve sizden ne istediğini bir bir belirtmeniz lazım. Somut delillerinizi de şikayet dosyanıza ekleyerek şikayetin sonucunu bekleyeniz.

Tabi bu olayın içinde Tehditte bulunabilir bununla ilgili de ayrıca soruşturma ve kovuşturma yürütülebilir. Bunları belirlemek için olayı tam anlamıyla ifadenizde anlatmanız gerekmektedir.

Her insan hata yapabilir hata yapmak bu evrende en normal harekettir.  Şantaja maruz kalmanız durumunda güçlü olun ve hakkınızı mutlaka arayın

Belasız günler dileğiyle..

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: