NAZLI YAR DİSİPLİN

Merhaba sevgili okurlarım.

Etrafımıza baktığımızda bir sürü insanın sürekli olarak söylendiğini sürekli olarak bahaneler kalkanı içinde yaşadığını görmekteyiz.  En basit örnek bir insan hevesle yazıldığı spor salonuna en fazla 1 gidebilmesi ardından birlerce mantıklı bahaneler…  Bir gencimiz hayatını belirlemek için üniversite sınavlarına çalışıyor bir gün ders çalıştıktan sonra yine kendince haklı bahaneler doğrultusunda ders çalışmayı bir süreliğine durduruyor. Tabi bu süre zarfında içten içe vicdan azabı duymuyor değil ama işte o bahaneler vicdanı da köreltebiliyor.

Sevgili okurlarım bu örnekleri istediğiniz kadar çoğaltabilirsiniz. Bir yola baş  koyduysanız yanınıza alacağınız tek şey disiplin olmalıdır. Evet sadece Disiplin paketini yanınıza almak sizi başarıya rahat bir şekilde götürecektir.  “Ya kanun adam sadece disiplinle başarı mı olurmuş”, Başarı bu kadar kolay kazanılacak bir şey olamaz dediğinizi duyar gibi oldum. Yine kendinizce mantıklı bir bahane buldunuz tebrik ederim sevgili okurlarım. Ancak Disiplin paketinin içeriğini görmeden bu şekilde bir savunma yapmak oldukça yersizdir. Gelin hep beraber Disiplin kavramı ile birlikte kazandığınız olguları inceleyelim. 

BAK KARDEŞİM 

Eğer Disiplin varsa bir hedefin vardır

Eğer Disiplin varsa Azim vardır

Eğer Disiplin varsa süreklilik vardır

Eğer Disiplin varsa kararlılık vardır.

Eğer Disiplin varsa Bilinç vardır.

Eğer Disiplin varsa Mantık vardır.

Eğer Disiplin varsa Düşünme vardır.

Eğer Disiplin varsa Plan vardır.

Eğer Disiplin varsa Saygı vardır. 

Bakın sevgili okurlarım Disiplin paketimiz meğer neleri kapsıyormuş. Düşünün yukarıda tek tek saydığım kavramları hayatınıza sokarsanız başarıyı yakalamama şansınız %0  Disiplin bu nedenle çok önemli bir erdemdir. Disiplin olmadan sakın bir şey hayal etmeyin. Dünyada her yeni bir buluş önce hayal sonra Disiplinle var olmuştur. Hayal edin ve kendinizi disipline sokun,  Bu savaş çok çetindir nefis ile alışkanlıklarınız ile savaşacaksınız. Konfor alanınızdan çıkmanız gerekecek.  Bu yolda belki çok acı çekeceksiniz ama sonunda kazandığınız başarı sizin acılarınızı unutturacaktır emin olun. 

Disiplinsiz bir hayatı olan kaç tane şampiyon gördünüz ? Ben hiç görmedim. Sizinle ucuz pazarlık yapacak değilim. Net bir şey söylüyorum. Kendi iç toplantını yap ve kendine sor ben X şeyi başaracağım yada ben sevmediğim bu hayatın içinde aynı şekilde yaşamaya devam edeceğim. Sorunun cevabı eğer başarmak sa DİSİPLİNLİ olmak ZORUNDASIN sevgili okurum.  Aksi halde başarılı olma ihtimalin %1 in altında…  Tüm evrende milyarlarca insandan farklı olmak istiyorsan şu nalet olası disiplin kavramını hayatına sok kardeşim, Hedefin ne olursa olsun sok ki başarının o güzel duygusunu ve başarının getirdiği güzelliklerden sen faydalan senin NEYİN EKSİK BAŞARILI İNSANLARDAN?  

Evet sevgili okurlarım başarı kolay değil ama tarifi belli sadece disipline olmak ile başarıya ulaşmak elinizde… 

Disiplinli olmanız dileğiyle…..

2 Comments

  1. Avatar sercemsworld 9 Eylül 2018
    • Avatar KANUNADAM 9 Eylül 2018

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: