LAF ATMAK SUÇ MU

Laf atmak suç mu değil mi sorusunun cevabını bugün bu yazıda vereceğiz

Bugün sizlerle bir çok bayanın mağdur olduğu ve olacağı bir olayla ilgili dertleşeceğiz. Genelde yolda edebimizle yürüdüğümüz esnada veya  otobüs durağında otobüs beklediğimiz sırada  her an kendini bir halt sanan kafasında 1 kilo jöle ile kendini yakışıklı gören bir gereksizin o pis ağzından çıkan söz yada sözlere maruz kalıyoruz.  Kalıyoruz dedim bir erkek olarak çünkü ha bir bayana laf edilmiş ha bana laf edilmiş inanın hiçbir farkı yok. O bayan benim annemde olabilir kız kardeşimde hadi hiçbir şeyim değil insani değerlerim doğrultusunda incitilmemesi gereken çiçektir bayanlar, bu nedenle dışarda herhangi bir bayana atılan her laf bana atılmış gibi koyacaktır.

 Laf atmak suçmu

Kesinlikle suç sevgili okurlarım. Laf atmak diye tabir edilen olay aslında Cinsel saldırıdır… Cinsel Saldırıda haliyle suçtur. Laf atmak ile ilgili olarak tck ne diyor bakalım.

Türk Ceza Kanunun 102. Maddesinde sarkıntılık düzeyinde cinsel saldırı suçlarının 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası olduğunu açık bir şekilde belirtmiştir.  Herkes ağzından çıkan lafın hesabını vermeli…

Bu sebeple bir kıza  laf atmanın sonucu neymiş görmeleri için adli mercilere şikayetçi olun, bu işi yapanların hiçbir şey yanlarına kalmasın…

Laf atma suçunun ispatı 

Bu gereksiz insanların yukarda belirtmiş olduğum Cinsel Saldırı suçundan ceza almaları için ilk olarak delil lazım. Delil olmadan bu şahıslar yüksek ihtimal yaptığı suçu kabul etmeyecektir.  Nebilim sözlü taciz anını gösterir kamera görüntüsü, etrafta buluna bir görgü tanığı, illa ki bir şey vardır. Hiçbir deliliniz yoksa yine şikayetçi olun.  Belki sizin dışınızda bulunan bayanları bu tacizden kurtarmış olursunuz.  Yani size laf atan erkek müsveddelerinin bir karakol yada adliye havasını solumalarını canı gönülden istemeniz gerekmektedir. Bir bayana laf atmanın cezası kanunlarımız tarafından belirlenmişken  bu cezayı almaları için bir şeyler yapın. 

Halkımız arasında bu gibi durumlarda kim uğraşacak anlayışı var. Bu anlayış yüzünden sokaklarda eşkıya gibi gezinen insanlar cirit atıyor. Her attığı laf sonrası kendisini polisin savcının veya hakimin karşısında görürse bir daha böyle bir şey yapmak  için 10 kez düşünecektir.

Bir sözden ne olacak hapislerde mi süründürecekler sanki canım diyenler var içinizde, Kanunlarımız kağıt  üzerinde dursun diye yazılmadı herşeyin bir yaptırımı var. Bu nedenle gidin ve hakkınızı savunun. Oldu ya bu iğrenç olayı delillendiremediniz ,bu yüzden  varsın ceza almasın o işi yapan gereksiz…. Siz yine de şikayetçi olun. Kimsenin size sarkıntılık yapmaya hakkı yok. Laf atma suçu  ile ilgili olarak şikayetlerinizi polis merkezleri ve savcılıklara yapabilirsiniz.  Sarkıntılık olayı sizi takibe kadar gidiyorsa çaktırmadan 155 polis imdat hattını arayın ve durumu bildirin gelen polis ekiplerine laf atma suçunu işleyen gereksiz insanların yakalamalarını sağlayın.   Laf atmayı maharet sayan gereksizler eğer sizi bir araç ile sarkıntılık yapıp gitmiş ise o aracın plakasını almaya çalışın.  Şikayet esnasında bu plakayı ifadenizde mutlaka belirtin. Arabadan kızlara laf atmanın cezasını çeksinler. Laf atmak suçu ile ilgili şikayetimi nasıl takip edeceğinizi merak ediyorsanız mutlaka ŞİKAYETİMİN TAKİBİNİ NASIL YAPARIM başlıklı yazımızı okumalısınız.

Laf atmanın suç olduğunu öğrendik sayın okurlarım şimdi bu yazımı akıllarınız da bir köşeye güzelce katlayın bırakın, ilerde başınıza böyle bir durum gelirse bu yazımı hatırlarsınız

Sokaklarda özgürce dolaşmanız dileğiyle sağlıkla kalın…

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: