KARAKOL ŞİKAYET İÇİN BENİ SAVCILIĞA GÖNDERiYOR

Merhaba değerli okurlarım.

Başımıza bir iş gelmesi durumunda ilk olarak en güvendiğimiz yakınlara ardından ise güvenlik güçlerine bilgi veririz. Bilgi veririz ki bu beladan en az zararla çıkalım yada bizleri belaya düşüren şahıslara gereken cezayı aldıralım….

Şimdi gelsin sorumuz !

KANUN ADAM ŞİKAYET İÇİN KARAKOLA GİTTİM POLİSLER BENİ SAVCILIĞA ŞİKAYET ETMEM İÇİN GÖNDERDİLER

Sevgili okurlarım ilk olarak bu olayı yaşayalım…

Beni darp eden komşum Hayri’den şikayetçi olacağım. Bunun için ilk olarak kavganın meydana geldiği bölgeye bakan karakola gidiyorum. Görevli polis amcalar benimle yaşadığım darp konusu ile ilgili  bir süre konuştu. Polis amcalar son olarak bu konu ile ilgili olarak savcılığa suç duyurusunda bulunmalısın dedi ve bizi savcılığa göndermek istedi. Zaten canım yanmış kardeşim ne savcılığı sen benim şikayetimi alsana !!

Sayın okurlarım anlattığım örnek bile olsa benim bile sinirlerimin hoplamasına sebep oldu.  Canım yanmış ki karakola gelmişim ne diye  beni sürekli olarak başka yerlere yönlendirerek yoruyorsunuz!

Böyle bir şeyi şanlı Türk Polis Teşkilatında herkes yapmaz yapan varsada bu  küçük bir kısımdan ibarettir bu konuda şüphem yok….

Sevgili okurum şunu asla unutmayın KARAKOL SİZİN ŞİKAYETİNİZİ ALMAK ZORUNDA SİZİ HİÇ BİR YERE YÖNLENDİREMEZ…

Polis Merkezi Amirliği Kuruluş, Görev Ve Çalışma Yönetmeliğinde polis merkezinin tanımı şu şekilde yapılmakta, İl ve ilçelerde polis sorumluluk alanında, genel güvenliği ve kamu düzenini sağlamak, polislik hizmetlerini yürütmek ve bu hizmetlere yönelik başvuru noktası olarak görev yapmak üzere, belirli coğrafi alanlardan ve nüfus büyüklüğünden sorumlu olacak şekilde polis merkezi kurulur

Tanımda açık bir şekilde başvuru noktası olarak görev yapar ibaresi bulunmakta.

Polis Merkezi Amirliği Kuruluş, Görev Ve Çalışma Yönetmeliğinin 11. Maddesinde polis merkezlerinin görevini açık bir şekilde belirtmektedir. Bu maddeye göre Yapılan müracaatları kabul ederek, görev alanına giren konularda gerekli işlemleri yapmak polis merkezlerinin yani karakolun görevidir.  Bu görevlerini yerine getirmemeleri ise açık bir şekilde suçtur bu suçu işleyen güvenlik güçlerine Türk Ceza Kanunun 257. Maddesi hükümlerince haklarında işlem yapılabilir.

Bir gün polis amcalar sizi şikayetiniz ile ilgili başkaca kurum yada kuruluşlara yönlendirmek isterse açın bu yazımı okuyun ve polis amcalara saygı ve nezaket çerçevesinde şikayetinizi almak görevleri olduğunu söyleyin.

Umarım başınıza böyle bir olay gelmez, bu anlattığım sorunun istisna olduğunu düşünüyorum.  Türk polisi üzerine düşen görevi her türlü fedakarlık ile yapan bir kuruluştur.

Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere sevgiyle kalın

One Response

  1. Avatar Kaya Bellisan 18 Ocak 2020

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: