Kamera görüntüsü var ama hala polis şüphelileri yakalayamadı

Hırsızlık mağduru mu oldunuz ? Dolandırıldınız mı ? kısacası bu yalan dünyada bir suça maruz kalarak mağdur mu oldunuz ? Güvenlik kamerası görüntülerinde hırsızlar gözüküyor ama hala yakalanmadı mı? Durun durun kanun adam sizlerle….

Pazarlamacı edasıyla konuya girdim bu nedenle sizlerden özür dilerim sevgili okurlarım. Evet başınıza bir iş gelmiş olabilir. Sizi bu duruma sokanların en kısa zaman içerisinde bulunarak yüce Türk adaletine teslim etmek istiyorsunuz. Bu nedenle olayla ilgili her türlü delil ve belgeyi soruşturmayı yürüten kolluk kuvvetine veriyorsunuz. Başınıza gelen olayı gösteren güvenlik kamera görüntülerini buldunuz. Bu görüntülerde şüpheli şahıslar kabak gibi görünüyor. Polis amcalar neden hala şüpheli şahısların tespitini yaparak yakalamasını yapmıyor diye merak ediyorsanız yazımı  okumaya devam edin… 

Soruşturmacı birimler olayla ilgili güvenlik kamerasını temin ettiğinde ilk olarak görüntüleri incelemeye başlar. Olayın şüphelileri ve olay anı incelenerek tutanağa geçilir.

  Şimdi soruşturmacı birimlerin elinde şüphelilerin eşkâl bilgisi var. Bu şahısların fotoğrafları görevli güvenlik güçlerine gösterilir. Bu şahsın dana önceden soruşturmayı yürüten kolluk kuvvetinde kaydı varsa tanıyan birisi çıkacaktır. Bu şahsın daha önceden bir kaydı yoksa muhtemelen şahsı tanıyan herhangi bir güvenlik mensubu olmayacaktır.

İlk aşamada şüphelinin görüntüleri var ama kim olduğuna dair tespitimiz yok.  Hemen üzülmeyin diğer aşamaya geçelim hemen.  Şüpheli yada şüphelilerin fotoğrafları kurumsal evrak projesi ile (EBYS) tüm ülke genelinde bulunan kolluk kuvvetlerine fotoğraflar gönderilir. Türkiye’de hiçbir kolluk kuvveti bu şahıs ya da şahısları tanımıyorsa geçmiş olsun şüpheli yada şüphelileri bulmak bir hayli zaman alacaktır.

-Görüntüleri bulunan bu şahısların kimlik tespitinin yapılamamasının nedeni şüpheli yada şüphelilerin daha önceden suç kayıtlarının olmaması (Daha önceden işlem yaptığı adamı illa ki tanır polis amcalar)

-Soruşturmayı yöneten birimin yukarda bahsettiğim şüpheli fotoğraflarını tüm Türkiye’de faaliyet gösteren soruşturmacı birimlerle paylaşmaması (Bir elin nesi var 2 elin sesi var diyen boşa söylememiş)

Sevgili okurum polisimizde, askerimizde filmlerde gördüğümüz gibi fotoğrafı bilgisayar üzerinden tarayarak kimlik tespiti yapılabilecek herhangi bir teknolojimiz maalesef bulunmamakta.

Bu nedenle bazen olayı gösteren görüntü dahi olsa şahsı tanıyan olmazsa şahsın tespiti ve yakalaması maalesef mümkün olmuyor.

Şüpheli yada şüpheli şahısların eşkali belli olduğu için dışarda devriye atan polis ekipleri sizi mağdur eden şahıslarla karşılaşma ihtimali her zaman olabilir. Bu yüzden asla umudunuzu yitirmeyin.

  Başınızı ağrıtan gereksiz insanların yakalanması dileği ile sevgiyle kalın…

 

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: