İNTİHARA YÖNLENDİRMEK

Merhaba sevgili okurlarım..

Arkadaşlık, dostluk bir başkadır, Sevgi ve  aşk ise bambaşkadır.  Sevginin aşkın dostluğun arkadaşlığın çok fazla olduğu bir Dünyayı istemeyen yoktur. Sevgi dostluk aşk kavramları iyi güzel kavramlar ama bu kavramlarında bir sınırı olması lazım.  Özellikle son zamanlarda insanlarımız başlarına gelen dertler ve sorunlar karşısında oldukça çaresiz ve umutsuz kalmaktadır.  Bir insan umudunu yitirdiğinde ise Dünya ile olan tüm bağlarını koparmaktadır.  Umudun bitmek üzere olduğu anlarda devreye gerçek dostlar, aşklar ve sevgiler girer. Bitecek olan umudu adeta yeniden büyütür.  Burada önemli olan GERÇEK kelimesi sevgili okurlarım.  Sahte dostlar yalan aşklar  umudunuzu yitirmeniz için ellerinden geleni yapmakta maalesef……

Aşağıda iki genç arkadaşın arasında geçen kısa bir konuşma örneği…

Mutsuz genç: Sevgilimden ayrıldım çok mutsuzum KANKA

Sözde Dost: Nasıl mutlu olabilirsin kanka ben olsam hayatta yaşayamam.

Mutsuz genç: Haklısın KANKA galiba ölüm tek çare…..

Şimdide iki aşık arasında geçen kısa bir konuşma örneği….

Aşık Bayan: Babam beni sana vermiyor işin olmadığı için sevgilim

Aşık Erkek: Ben sensiz yaşayamam aşkım..

Aşık Bayan: Ben senin olmayacaksam yaşamanın ne anlamı var

Aşık Erkek: Sevgilim bu dünyada birlikte olamayacağız varmısın öbür dünyada birlikte olalım

Aşık Bayan: varım aşkım……

Yukarda verdiğim örnekler çoğaltılabilir.  Bu dünyada sizden daha değerli hiçbir şey yok sevgili okurlarım. Ne sevgili Ne arkadaş… esas olan sizsiniz siz…

Sevdiğinizi arkadaşınızı yada dostunuzu ölüme yan intihara yönlendirmek kanunen SUÇ teşkil etmektedir.

Türk Ceza Kanunun 84. Maddesi Başkasını intihara azmettiren, teşvik eden, başkasının intihar kararını kuvvetlendiren ya da başkasının intiharına herhangi bir şekilde yardım eden kişi, iki yıldan beş yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. İntihara açık bir şekilde yönlendirdiği tespit edilirse   üç yıldan sekiz yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır. Birde üstelik intihara yönlendirdiğiniz kişi ölürse (Allah Korusun) o zaman dört yıldan on yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

Ola ki mutsuz bir arkadaşınız var lüften arkadaşınızın pozitif düşünmesini sağlayın ona göremediği bardağın dolu tarafını gösterin sahte dost değil gerçek dostluk bunu gerektirir.  Belkide ağzınızdan çıkan iyi niyetli yanlış bir söz arkadaşınızı yada  sevdiğinizin mezara sizin de Cezaevine gitmenize neden olabilir.

  Bu yalan dünyada ne dert biter ne sorun bunu öncelikle anlamalıyız sevgili okurlarım.  Dert ve sorun varsa inanın bana bir çaresi de vardır. Çaresizlik sadece biraz zaman ilacı ile bitecek basit bir kavram. Kim ne derse desin sizin tatlı canınız kadar önemli bir kavram yoktur. İntihar fikri aklınıza geliyorsa anne ve babalarınızla bu fikri derhal paylaşın. Onlar gereken müdahaleyi yapacaktır. Anne babanızdan çekiniyorsanız mutlak suretle doktora başvurmanız gerekmektedir.

 Uzun yıllar yaşamanız dileğiyle

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: