HAYASIZCA HAREKETLERDE BULUNMAK SUÇ MU

Merhaba sevgili okurlarım.

Özgürlük bir insan için doğuştan kazanmış olduğu en önemli kavramdır. Özgürlük demek dilediğin şeyi yapmaktır demek değildir. Evet yapacaksın elbette istediğin eylemi ancak  bir başkasının özgürlüğünü ve hakkını gasp etmemek şartıyla. Özgürlük var bu ülkede diyerek, müziği en son ses açarak komşularını rahatsız etmen Özgürlük ile uzaktan yakından alakası yoktur.  Son zamanlarda Özgürlük kavramını kılıf olarak kullanarak yanlış hareketleri yapma çabası içine giren insanlar ortaya çıkmıştır.  Özgürlük bir araç değil bir yaşam biçimidir.  Benimle iletişime geçen okurlarımdan sıkça aldığım bir soruna değinmek istiyorum.

Bu konu ile ilgili olarak tarafıma sorulan birkaç genel soruyu aşağıda belirttim

Burası özgür bir ülke kardeşim diyerek kız arkadaşın ile kamuya açık bir alanda cinsel ilişkiye girmek suç mu

Alenen cinsel organını gösterme çabası yani teşhircilik yapmak suç mu 

Yukarda sorulan soruların özeti Hayasızca yapılan hareketlerden ibarettir. Yukarda ki durumlar ise açık bir şekilde suçtur.

Mesela teşhircilik yapan birisi aynı zamanda cinsel taciz olayını da eyleme dökmüş olmaktadır. Hiç kimse sapık ruhlu bir insanın uzuvlarını görmek zorunda değil. Bu açık bir şekilde cinsel taciz olmaktadır.

Şimdi gelelim sevgili okurlarım bu durumlarla karşılaştığımızda ne yapmamız gerektiğine, yapacağınız işlem çok basit telefonunuzdan 155 polis imdat hattını arayarak bir şahsın aleni bir şekilde teşhircilik yaptığını bu nedenle bulunduğunuz bölgeye acil bir polis ekibi gönderilmesini talep ediyorsunuz. Polis ekipleri oraya geldiğinde şüpheli şahsın yakalanmasını sağlayarak, çevrede bulunan ve olaya tanıklık eden vatandaşlarla birlikte polis merkezlerine giderek şikayetçi oluyoruz.

Türk Ceza Kanunun 225. Maddesi “Alenen cinsel ilişkide bulunan veya teşhircilik yapan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.” Şeklinde hüküm vermiştir. Ancak yakalattığınız teşhirci sapık aslında tarafınıza cinsel tacizde bulunmuştur. Bu sapık hakkında cinsel taciz suçundan da ayrıca soruşturma açılacaktır. 

Alenen yol ortasında fuhuş yapan  bir çift gördüğünüzde yukarda anlattığım hususları yaparak bu şahıslar hakkında şikayetçi olma hakkına sahipsiniz sevgili okurlarım.

Hayasızca yapılan her hareket, bu harekete şahit olan masum bir çocuğun psikolojisini nasıl etkileyeceğini bir düşünün, bir eylemi gerçekleştirmeden önce  aklınıza çocuğunuz yada kardeşiniz gelsin, siz bu eylemi çocuğunuzun veya kardeşinizin görmesinde bir sakınca bulmuyorsanız buyrun yapın ama sakınca buluyorsanız o eylemi yapmaktan vazgeçin sevgili okurlarım…..

 

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: