FUHUŞ

Merhaba sevgili okurlarım

Cinsellik insanoğluna doğumu ile birlikte Allah tarafından verilen  duygu ve istektir. Her insanda olan bu istek belli bir yaştan sonra giderilmesi zaruri bir ihtiyaç haline gelebilmektedir.  Buraya kadar benim bir itirazım yok. İnsanın doğası gereği giderilmesi gereken bir ihtiyaç. Benim itirazım sadece istek ve arzuların para karşılığı satılması... Cinselliğin para karşılığında yapılması olayına kısaca FUHUŞ diyebiliriz.

Öncelikle şunu belirteyim fuhuş yapmak kanunlarımıza göre suç  değil. Burada bir eleştiri yapmak istiyorum. Fuhuş yapmanın suç olmaması bence toplumsal bir felakettir.  Fuhuş ile bir bayan istemediği sevmediği bir erkeğe bedenini satıyor. Erkeğin parası kadının ise ruhu gidiyor. Emin olun bu hesapta iki tarafta zararlı.….Fuhuş yapmak suç olsaydı diye düşündüm geçenlerde, acaba erkekler eşlerini daha mı az aldatırdı, acaba fuhuş bataklığına düşen bayan sayısı daha mı azalırdı,acaba fuhuş yapmayı son çare olarak gören insanlarda azalma yaşanır mıydı,fuhuş yolu ile bulaşan hastalıklar azalır mıydı, bu sorular kafamda döndü durdu sevgili okurlarım. Tabi benim biçare hayallerim bu ülkenin kanunlarını düzeltmeye yetmeyeceği için hayallerimden öte gidemedi bu sorular.  Fuhuşa karşı biri olarak cinselliğin sevgi ve aşk ile yaşanmasından yana olduğumu belirtmek istiyorum.

Şimdi gelelim Fuhuşu rant kapısına dönüştüren  gelecek hırsızlarına…..

Fakir ve masum kızları ailelerinden kopartarak fuhuşa sürükleyenlere…

Yurt dışında ki bayanı ülkemizde iş vereceğim diyerek kandırıp getirip fuhuşa sürükleyenlere…

Kız arkadaşını para karşılığı başka erkeklere peşkeş çekenlere…..

hangisinden başlayayım bilemedim hepsi birbirinden alçakça hepsi birbirinden şuursuzca yapılan rant kapıları….. Ben fuhuşun suç olması gerektiğini savunduğumda inanın aklıma yukarda yazdığım rant kapıları  geliyor.

Fuhuş suç değil ama fuhuşa teşvik, aracılık, yer ve imkan sağlama suçsevgili okurlarım. 

Türk Ceza Kanunun 227 maddesi fuhuş fuhuşa teşvik, aracılık, yer ve imkan sağlama gibi hususları açık bir şekilde belirtmiştir.  Bu madde kapsamında,

Bir çocuğu fuhuşa teşvik, aracılık, yer ve imkan sağlayan şeref yoksunu mahlukatlardört yıldan on yıla kadar hapis cezası beşbin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Bu suçun işlenmesine yönelik hazırlık hareketlerinin tespit edilmesi durumunda suç tamamlanmış gibi cezasını alacaktır. 

Bir kimseyi fuhuşa teşvik, aracılık, yer ve imkan sağlayaniki yıldan dört yıla kadar hapis cezası üç bin güne kadarda adli para cezasınaçarptırılır. 

Şimdi sevgili okurlarım fuhuşa teşvik nasıl olur aracılık nasıl yapılır gibi hususları öğrenmek istediğinizi düşünmekteyim. 

Fuhuşa teşvik tam anlamıyla bu örnek konuşma diyebiliriz;

KÖTÜ ADAM:Ya Ecem güzel kızsın seninle çok para kazanabiliriz. Zaten sana ne ailenden ne akrabalarından yarar var. Tüm çevreye bankalara borç yaptın ödeyecek durumunda yok.   Bu işte (Fuhuş) çok para var kazancının %20 si benim geriye kalan %80 kazanç ile sultanlar gibi yaşarsın…

ÇARESİZ KIZ: Galiba haklısın başka çarem yok, borçlarım yüzünden canıma kıyacağım artık teklifini kabul ediyorum…..

Yukarda net bir şekilde fuhuşa teşvik vardır, Hatta bir kızın çaresizliğinden yararlanarak fuhuşa teşvik vardır.  Bir insanın çaresizliğinden yararlanarak fuhuşa sevk etmek cezanın yarısından iki katına kadar artması demektir. 

Peki fuhuşa aracılık nedir örnek konuşmamıza devam edelim,

 ÇARESİZ KIZ:Peki bu iş (Fuhuş) nasıl ve nerede olacak 

KÖTÜ ADAM:Sen merak etme benim falanca yerde 3+1 dairem var onu sana vereceğim müşterilerinle o evde görüşeceksin

Yukarda kötü adam kendi evini vererek fuhuş için yer ve imkanı sağlamış oldu.

KANUN ADAM EŞİNİ ÇOCUĞUNU PARA KARŞILIĞI FUHUŞ YAPTIRANLARA NE DEMELİYİZ

Sevgili okurum tek kelime Allah belanı versin desek inan hiç abes olmaz.  Bu alçak insanları kanunlarımız unutmamış,alt soy üst soy vasi eğitimi öğretici, bakıca, koruma ve gözetim yükümlülüğü bulunan yada kamu görevi veya hizmet ilişkisinin sağladığı nüfusu kullanarak fuhuş yaptırmaya teşvik, aracılık, yer ve imkan sağlama olması durumunda bu şahsiyetlere verilecek ceza yarı oranında artırılırBu insanlara inanın söyleyecek söz bulamıyorum. Terbiye sınırları içerisinde bu insanları tanımlayacak inanın hiç bir kelime yada sıfat bulunmamaktadır. Ne demek karını kızını yada akrabanı fuhuş yapmaya teşvik etmek. Nasıl bir vicdan nasıl bir şeref bu…… 

KANUN ADAM BAZI İNSANLAR SAĞA SOLA FUHUŞ REKLAMLARI ASMAKTA BU SUÇ DEĞİL Mİ?

Kesinlikle suçtur sevgili okurlarım.Fuhuş yapmaya teşvik ve aracılık etmek amacıyla hazırlanmış görüntü yazı ve sözleri içeren ürünleri veren dağıtan ve yayan kişi bir yıldan üç yıla kadar hapis iki yüz günden  iki bin güne kadar adli para cezası ile cezalandırılır. Buradan çıkarılacak ana tema FUHUŞ REKLAMLARININ HER TÜRLÜSÜ SUÇ….

KANUN ADAM FUHUŞ YAPARKEN YAKALANIRSAK CEZA ALIRMIYIZ

Sevgili okurum yazımın başında belirtmiş olduğum gibi fuhuş yapmak suç değil. Fuhuş yaparken polise veya jandarmaya yakalanmanız durumunda, sizi karakola getirip Bilgi sahibi ( Tanık) sıfatıyla ifadenizi alabilirler.  Hakkınızda herhangi bir adli işlem ve süreç başlatılmayacaktır.  

FUHUŞ YAPAN HAYAT KADINLARINA BAKIŞ AÇIMIZ

Sevgili okurum öncelikle bu bataklığa düşmüş bir bayanı hor görmek yerine empati yapın. Kim ister ki binlerce erkekle mahrem olan bir ilişkiye isteksiz olarak girmek. Kim ister toplum içinde dışlanmak.Kim ister sadece bir et parçası gibi görünmek.Kim ister çocuğunun yüzüne bakarken utanmak Yada kim istemez sevmek sevilmek,kim istemez namusunu iffetini korumak,Hani üzülüyoruz ya tecavüze uğrayan kızlarımıza ve kadınlarımıza, Bu işi yapmak mecburiyetinde olan bir hayat kadını her gün tecavüze uğruyor…. Karşılığında kazandığı paranın büyük çoğunluğu etrafında ki çakallara meze parası oluyor. Aslına bakarsak ciddi anlamda çile çekiyor bu işe mecbur bırakılmış bir hayat kadını.. Çevrenizde o şekilde bayanlar gördüğünüzde ne olur ıslah edici gözle bakınız.Onu nasıl kurtarırım bu bataklıktan diyerek bakınız. Hor görüp dışlamak yerine derdini anlayıp derman olarak gidiniz ona…. Belki de bir kadını bataklıktan kurtaracaksınız.Bu şerefe nail olmak gibisi var mı bu yalan dünyada….

Bu sözlerimde tek çaresinin bu yol olduğunu düşünen çaresiz bayanımıza gelsin….

Ne derdin var bilmiyorum ama inan çektiğin dertler yukarda bir hayat kadının başına gelen dertler yanında senin ki devede kulak kalır.Ne derdin var bilmiyorum ama çaresi olmayan tek şey ölüm. Onun dışında her şeyin bir çözümü vardır bu Dünyada..Derdim var diyerek dert okyanusuna mı atlamak istiyorsun hemde kurtulmanın çok zor olduğu okyanusa….  Kendine gel ve umutlarını tüketme her yeni gün yeni bir umut kapısına açılmakta. Aklında ki o kötü yola girersen o umut kapıları bir daha yüzüne açılmamak üzere kapatabilirsin….

5 Comments

  1. Avatar Genç adam7 23 Kasım 2018
    • Avatar kanunadam 23 Kasım 2018
  2. Avatar Hukuk ogrencisi 6 Aralık 2018
  3. Avatar kanunadam 6 Aralık 2018
  4. Avatar Deniz kaya 1 Mayıs 2019

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: