EN BÜYÜK KAZANÇ BAŞARISIZLIK

Merhaba sevgili okurlarım

Bir çoğunuz böyle saçma bir başlık mı olur başarısızlık nasıl olur da kazanç olarak görülebilir diye düşünüyorsunuz. Olaya direk olarak bakarsak haklısınız başarısızlık, kazançtan çok kayıp olarak gözükmektedir.

Bugün başarısızlık olayına düz aynadan bakmayacağız. Bana göre başarısızlık başarı yolunda atılan adımdır.

Ne alaka diyen okurlarım için biraz konuyu açalım.

Şimdi bir başarıyı inceleyelim ve atomlarına ayıralım

Başarının atomlarının sadece başarısızlıktan oluştuğunu göreceksiniz. Kim bu zamana kadar bir şeyi geçmişi olmadan başarmıştır. Bir insan bir şeyi başarmak istiyorsa önce o yolda defalarca başarısız deneme yapmalıdır. Her yaptığı hata başarı yolunda atılmış bir adımdır.

Elektriğin binlerce kez yaşanan başarısızlık sonucunda bulunduğunu bir çoğunuz bilmektedir.

Çok bilimsel gitmeyelim bisiklet sürmeyi öğrenirken defalarca düşmedik mi? Her düşüşte diz kapağımda oluşan yaranan acısını duyarak öğrendim.

Düşeceğim korkusuyla o bisiklete binmeseydim şuanda asla bisiklet sürmeyi öğrenmemiştim.

Hayatınız da her neyi hedefliyorsanız hedefleyin sakın başarısızlıktan korkmayın eğer başarısız olmadıysanız kendinizi sorgulayın herşey yolunda mı diye…

Bir yolda başarısız oluyorsanız bilin ki başarıya çok yakınsınız.

Başarı tabiri caizse güzeller güzeli nazlı bir kıza benzer başarı kendisini isteyen kişiyi başarısızlıkla sınar. İşte burda sınır başarısızlıklardan sonra ki hareketlerinizdir çünkü başarı başarısızlıktan sonra kendisine kavuşmanıza izin verecektir. Siz kavuşmadan pes ederseniz finish çizgisine 2 metre kala yarışı bırakmış oluyorsunuz.

Sevgili okurum başarı denen nazlıyı durumla tanışmak işin başarısızlık sonrası daha fazla çalışın. Her başarısızlığın verdiği tecrübe ile başarıya daha emin adımlarla gidilmesi kaçınılmazdır.

Başarı denen güzellikle her daim karşılaşmanız dileğiyle

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: