DENGELİ YAŞAMAK İÇİN PLAN YAP !

Merhaba sevgili okurlarım

Kafamızda ne çok yapmak istediğimiz hedefler vardır değil mi?  Bir tatil, yeni bir araba yada ev, yabancı dil öğrenme, işinizde ki kariyer planları bunlar saymakla bitmez ama sadece isteriz başka bir şey yapmayız. Bu yüzdende neydi benim günahım şarkısını dinleyerek bu hayatta istediğim hiç bir şey olmuyor diye yakınır dururuz. 

Neyse birileri yakına dursun siz şimdi bu yazıyla birlikte sızlanmayı bırakarak hayallerinizi tek tek gerçekleştirmeye başlayın. Öncelikle şunu belirtmem gerekir ki isteklerinizin hepsi bir anda olmaz bunun için önce bedel ödemek zorundasınız. Bu bedel öyle çok uçuk noktalarda değil emin olun, bir kaç küçük tüyo ile bu işi halledebilirsiniz.

Sevgili okurum o hayalin için ilk önce çalışman gerekiyor hemde disiplinli bir şekilde bunları yapmadan önce yapacağın en önemli şey PLAN olması gerekmektedir.  Madem emek vermeye karar verdin. Madem artık hayalin uğruna bedel ödemeye hazırsın. Boş yere efor sarf etmekten öteye gitmemek için plan yap. Bu planlar kısa vadeli ve uzun vadeli olarak yapılmalı. Şimdi hayalinizi dünyanın en lezzetli pastası olarak görelim bu pastayı bir anda yemeniz mümkün değil çünkü o boyutta bir pastayı mideye indirmeniz sizi hastanelik yapabilir : ) Bu pastayı dilim dilim dilimleyeceğiz. Bu küçük dilimleri ise yavaş yavaş yiyerek pastayı bitirmiş olacağız. Mantık aynen bu olacak sevgili okurlarım. Hayaliniz için önce geniş çaplı bir plan yapın sonra bu büyük planınızı küçük plancıklara bölün yani haftalık yada günlük bu size kalmış. Her küçük planınızı yaptığınızda büyük hayalinize yaklaştığınızı göreceksiniz.  Küçük planlar bittikçe bir yerlere not ederek üzerini karalayın, yırtın, yakın yani onun bittiğini beyninize zorla gösterin, gösterin ki motivasyon üretimi yapsın vücudunuz.  Bu dilimleri yerken lütfen belirli bir disiplin içinde olun Disiplin olmazsa hiç bir şey olmayacağını üzülerek belirtmek isterim. 

Evet sevgili okurlarım yapmanız gereken tek şey hayallerinizi giden yolda çalışma boyutunu parçalara bölerek daha rahat ve usanmadan yapmayı sağlamak. Bu yöntemle başaramayacağınız bir hayal yok sevgili okurlarım. Sadece vücudunuza fazla yükleme yapmaya çalışmayın.  

Sevgili okurlarım başarı yolunda giden yolda yediğiniz her dilim için şükretmeyi ve yeni dilim için kendinize güvenmenizi önemle tavsiye ederim…..

Afiyet olsun herkese…..

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: