BİRDEN ÇOK EVLİLİLİK

Merhaba sevgili okurlarım

Evlilik müessesinin oldukça kutsal ve önemli bir yeri bulunmaktadır hayatımızda.  Bir ailenin filizleri evlilik ile atılır.  Alileler milletleri oluşturur. Bu nedenle aile bir milletin en önemli unsurudur.  Evlilik ailenin temelini atıyorsa bu oldukça güzel bir eylem olsa gerekir ancak evlilik olayını abartan hatta suyunu çıkaran kişi yada kişilerin olduğunu acı bir şekilde bildirmek isterim. Adam bir kadın ile evleniyor ve bir süre sonra bir kadınla daha evleniyor. Gözün doysun be adam demek geçiyor hepimizin içinden…. Bu doyumsuz tavır ve davranışlar kanunlarımız tarafından suç sayılmaktadır. Bu gün ki yazımızın konusu  Birden çok evlilik  sevgili okurlarım.

EŞİM DİNİ NİKAH İLE BAŞKA BİR KADINLA DAHA EVLENDİ

Sevgili okurlarım evlenip sevdiğiniz eşi bulduktan sonra hangi akla hizmet ikinci bir eş arama sevdalarına düşersiniz bunu hiç anlamam.  Resmi nikahınızın olmasına rağmen birde dini nikahla bir bayan ile evlenirim demek ve bu düşüncenizi gerçekleştirmek Türk Ceza Kanuna göre açık bir şekilde suçtur. Türk Ceza kanunun 220 maddesininde açık bir şekilde  Aralarında evlenme olmaksızın, evlenmenin dinsel törenini yaptıranlar hakkında iki aydan altı aya kadar hapis cezası verilir.  şeklinde hüküm verilmiştir. Yine Türk Ceza Kanunun 220 maddesinde Evlenme akdinin kanuna göre yapılmış olduğunu gösteren belgeyi görmeden bir evlenme için dinsel tören yapan kimse hakkında iki aydan altı aya kadar hapis cezası verilir. şeklinde başka bir hüküm daha verilmiştir. Yani birden fazla eş bularak kendi haremini kurma hayalleri olan amcamız herhangi bir resmi nikah kıymadan mahallenin imamına gidip dini nikah kıyarak evlenmesi açık bir şekilde suçtur. Harem kurma hayalleri olan amcamızın resmi evlilik belgesini göremeden dini nikahını kıyan imamımız da aynı şekilde bir suç işlemektedir. 

Sevgili okurlarım bir erkeğin hayatında tek bir kadın olmalı ve onunla hayatını paylaşmalıdır.  Birden çok evlilik yapmayı marifet sayan kişiler inanın çok büyük bir yanılgı içindeler. Böyle bir eylemi rahat bir şekilde yapmalarının nedeni ise ceza oranlarının oldukça düşük olması, insanlarımızın bir çoğu birden fazla evlilik olayının suç teşkil ettiğinden dahi haberi bulunmamaktadır.

Hepinize eşinizle tek eşli olarak mutlu, mesut bir şekilde tek  yastıkta kocamanız dileğiyle

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: