Barkodlu maaş bordrosu nasıl alınır

Barkodlu e-bordro nasıl alınır, Barkodlu e bordro nedir, E devletten barkodlu e bordro çıkarma, barkodlu maaş bordrosu çıkarma

Barkodlu e bordro nasıl alınır

Merhaba sevgili okurlarım, bu yazımızı okuduğunuza göre muhtemelen resmi bir işinizden dolayı maaş bordronuza ihtiyacınız vardır. Tamam maaş bordrosu çıkarmakta ne var ki diye düşünürken ilgili kurum sizden barkodlu e bordro çıkarmanız gerektiğini söyledi. Bunun üzerine herkesin kafasında barkodlu maaş bordrosu nasıl çıkarılır sorusu, sorulmaya başlandı. Bugün ki yazımızda Barkodlu maaş bordrosu nasıl çıkarılacağını ayrıntıları ile anlatacağım.

Maaş bordrosu nedir

Maaş bordrosu nedir sorusuna en yalın cevabı vermek gerekirse, çalıştığınız kurumdan aldığınız maaş ile ilgili tüm ayrıntıları gösterir resmi belge olarak tanımlayabiliriz. Maaş bordrosunda maaşınızla alakalı tüm ayrıntılar yer almaktadır. Kesintiler, ödemeler vs. tüm ayrıntılar bulunmaktadır. Genellikle maaş bordrosunu bankalar sıklıkla talep etmektedirler. Maaş bordrosu bir insanın kazanç tablosu olarak nitelendirilebilir.

Barkodlu maaş bordrosu nedir

Barkodlu maaş bordrosu aslında normal maaş bordrosundan çokta farklı değildir. Sonuçta barkodlu maaş bordrosunda, normal olarak çıkardığımız maaş bordrosunda bulunan bilgilerin aynısı yer almaktadır. Kısa bir zaman önce hepimiz çok iyi hatırlarız, kredi çekmek için bankalara gittiğimizde banka görevlisi bizden ilk olarak onaylı maaş bordrosu getirmemiz gerektiğini bildirirdi. Bizde hemen çalıştığımız kuruma giderek maaş bordromuzu çıkartıp onu yetkili kişilere imzalatmakla uğraşırdık. Bu hem zaman kaybına hemde boş yere meşguliyete neden olmaktaydı. Nede olsa Dünyamız teknolojiyi sonuna kadar yaşıyor. Bu nedenle devreye Barkodlu maaş bordrosu girdi. Barkodlu maaş bordrosunun en önemli özelliği üzerinde bulunan evrak seri no ve kare kod yardımı ile o bordron un doğruluğu rahatlıkla kontrol edilebilir. Eskisi gibi maaş bordrosunu temin edebilmek için kurumunuzda saatlerinizi harcamanıza gerek kalmadı. İnternet üzerinde kısa bir zaman ayırarak size ait olan onaylanmış maaş bordronuzu almanız mümkün.

Barkodlu maaş bordrosu nasıl alınır

Herkesin bildiği üzere normal maaş bordrosunu merak eden herkes E-Devlet üzerinden bordro işlemlerine girerek merakını gidermektedir. Halen maaş bordrosu nasıl alınır diye merak eden okurlarımızı E devlet sistemine yönlendirmekteyiz. Barkodlu maaş bordrosu almak içinde öncelikle e devlet platformunda şifreniz bulunması gerekmektedir. E devlete girmek için https://giris.turkiye.gov.tr/Giris/ adresine giriş yapmalısınız. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra sırasıyla bu adımları uygulayınız.

  • E-devlet sisteminde arama kısmına, Hazine ve Maliye Bakanlığı e-Bordro Hizmeti yazıyoruz
  • Karşınıza çıkan ekrandan e-bordro sorgulama kısmında maaş aldığınız en son ay ve yılı seçerek sorgula tuşuna basıyoruz
  • Karşımıza çıkan ekranda, görüntüle seçeneğini tıklıyoruz
  • Karşımıza tarayıcı içerisinde açılan bordromuz çıkmıştır
  • Karşımıza çıkan bordronun üst sol kısmında barkodlu belge oluştur seçeneğine tıklıyoruz.
  • Bilgilendirmeyi okudum seçeneğini tıklıyoruz ve devam tuşuna basıyoruz.
  • Barkodlu bordromuz karşımızda Bordronun üst kısmının sağ köşesinde bulunan indir butonu ile barkodlu e bordromuzu indirerek çıktımızı alabiliriz

Sevgili okurlarım bu işlemleri cep telefonları ile yapmanız durumunda barkodlu belge oluştur seçeneği ile karşılaşmayabilirsiniz. Bu nedenle bu işlemleri bilgisayar ile yapmanız daha sağlıklı sonuç almanızı sağlayacaktır.

Barkodlu maaş bordrosunun ıslak imza ile onaylatmaya gerek var mı ?

Barkodlu e bordro’nun en önemli özelliği, herhangi bir imza ile doğruluğunun teyidine gerek olmamasıdır. Barkodlu maaş bordrosunun üzerinde bulunan evrak numarası ve karekod bir nevi imza ve onay anlamına gelmektedir. Maaş bordrosuna inanmayan kişi e devlet üzerinden belgenin doğrulunu teyit edebilir.

Söz Kanun adamda

Teknolojinin iyi yanları hayatımı kolaylaştırmaya devam ediyor. Barkodlu E bordro’da bizim için sağlanan güzel bir gelişme olarak görüyorum. Bugün sıklıkla E-Devlet sisteminden bahsettik, Cimer’e nasıl başvurulur hakkında ayrıntılı bilgi almak istiyorsanız CİMER BAŞVURUSU NASIL YAPILIR başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz. Hepinize mutlu mesut ve barış dolu günler diliyorum.

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: