ALDATMA EYLEMİNDE 3. ŞAHSIN CEZAİ SORUMLULUĞU

Merhaba sevgili okurlarım. 

Hayatın en güzel olayı bir aile kurmak ve sevdiğin insanla hayatını birleştirmektir.  Bu güzel olan şey gün gelir gerçekten katlanılması en kötü şeylerin başında gelebilmektedir. Güzel giden bir evlilik hayatına giren ihanet yani aldatma kökünden sarsarak güzel olan her şeyi bir anda bitirebilmektedir. Aldatılan karı yada koca soluğu mahkemelerde alarak boşanma davaları açmakta büyük umutlarla kurulan aileyi ve yuvayı yıkmak zorunda kalmaktadırlar. Peki ama aldatma olayında 3. şahıs olan kişi yada kişilerin hiç mi cezası yada yaptırımı olmayacak ? Yaptıkları yanlarına kar mı kalacak ? Bu nedenle bu yazımızda yuvamızı yıkan taraflara bir nebzede olsa yaptırım uygulamak için kanuni haklarımız hakkında birtakım bilgi vereceğim. 

Yuvamızı yıkan 3. şahıslara manevi tazminat açma hakkınız bulunmaktadır. Yani boşanmak üzere gitmiş olduğunuz mahkemeye, sizin buraya gelmenize neden olan 3. kişi hakkında manevi tazminat davası açma hakkına sahipsiniz. Aldatma olayının perde arkasında bulunan 3. şahsımız şayet bulunduğunuz yerde yaşamıyorsa manevi tazminat davasını 3. şahsın yaşamakta olduğu ilinde mahkemeleri aracılığıyla açabilirsiniz. Tazminat davasından alacağınız para ile bir nebze yaralarınızı sararsınız…

Yuva yıkanın yuvası olmaz sözüyle bu yanlışın içinde olan yada bu yanlışa girmek üzere olan okurlarıma bir kaç tavsiyede bulunmak isterim. Yapmış olduğunuz eylemin kanunlar karşılığında pek bir cezai yaptırımı olmasa da eminim ki vicdanlarınızın kanunlarında epey bir cezası bulunacaktır.  İhanet içerisinde olmaktansa inanın herşeyi açık bir şekilde dile getirmeniz ve medeni insanlar gibi ayrılarak aşk hayatınızı legalleştirmenizi şiddetle tavsiye ederim. Aldatılan insan sadece ihanetin verdiği acıları çekmiyor aynı zamanda onur ve şerefine gelen acılarla da savaşmak zorunda bırakılıyor. Bir insanı çok sevebilirsiniz sevdiğiniz insanda sizi çok sevebilir ancak evli olan bir insanı sevmek yada evliyken bir başka insanı sevmek bazı yapılması gereken etik kuralları da beraberinde getirmektedir. Böyle bir durumda ihtiyacınız olan iki şey bulunmaktadır. Bunlardan birisi Cesaret diğeri ise Dürüstlüktür. İçinizde yaşanan duyguları eşinize yada kocanıza anlatarak medeni bir şekilde yollarınızı ayırıp hangi aşka gitmek istiyorsanız gidin ama lütfen kimseyi aldatarak onuru ve şerefiyle oynamayın..

Sevgi dolu günler geçirmeniz dileğiyle…….

Değerli görüşlerinizi bizimle paylaştığınız için çok teşekkürler

%d blogcu bunu beğendi: